Polipak

Kim Jesteśmy?

Jesteśmy producentem opakowań z folii polietylenowej. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, wykwalifikowaną kadrę pracowników oraz nowoczesny park maszynowy.

więcej

Historia firmy Polipak


Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe POLIPAK powstało w 1986 roku. Zostało założone, jako firma prywatna, wyłącznie w oparciu o polski kapitał.producent worków foliowych
Czas, w jakim przedsiębiorstwo powstało, klimat jaki towarzyszył w tym czasie prywatnym przedsiębiorcom, sprawiły, że rozbudowa źinfrastruktury przedsiębiorstwa następowała w sposób charakterystyczny dla panujących warunków zewnętrznych. Początkowo przedsiębiorstwo wyposażone było w proste urządzenia zgrzewające, jednak już po kilkunastu miesiącach funkcjonowania okazało się, że to zdecydowanie za mało, by sprostać zamówieniom klientów. Zakupione maszyny pozwoliły znacznie zwiększyć wydajność, poprawić jakość wyrobów, a co było dla nas najważniejsze, pozwoliły skierować ofertę do zdecydowanie większych odbiorców. Zbieraliśmy również pierwsze doświadczenia z produktami w naszej ofercie, poza opakowaniami dla przemysłu spożywczego, stały się wyroby z folii polietylenowych kierowane do gospodarstwa domowego. Stopniowe udoskonalanie wyrobów, rozbudowa asortymentu, były prostą konsekwencją wizji uczynienia z naszego przedsiębiorstwa lidera na polskim rynku producentów worków na śmieci, woreczków do żywności i woreczków do mrożonek. Temu wyzwaniu podporządkowaliśmy szeroki program inwestycyjny, zakładający wyposażenie przedsiębiorstwa w najnowocześniejsze maszyny do produkcji folii oraz maszyny zgrzewające i produkujące worki na rolkach (byliśmy pierwszym polskim producentem, który zaproponował klientom worki na śmieci na rolkach ze zgrzewem typu "star"). Założenia programowe zostały zrealizowane i przekształciły się w ciągły proces sprawnego dostosowywania parku maszynowego do zmieniającego się rynku. Naszą ambicją jest, by tam gdzie jest to możliwe, wyprzedzać oczekiwania rynku i proponować rozwiązania nowatorskie.

Działalność naszego przedsiębiorstwa, od chwili jego założenia, skupiała się przede wszystkim na produkcji opakowań z folii HD-PE, LD-PE, PA-PE i PP. Rosnące wymagania rynku sprawiły, że zyski przeznaczaliśmy na zbudowanie infrastruktury pozwalającej oferować naszym klientom wyroby najwyższej jakości. Nasze opakowania kierowane są do wszystkich segmentów rynku, jednak od początku naszej działalności szczególną starannością otaczaliśmy przygotowanie tych wyrobów, które według naszej wiedzy miały służyć do pakowania artykułów spożywczych. Stąd nasze zaangażowanie w otrzymanie wszystkich atestów i certyfikatów niezbędnych w produkcji tych opakowań, stąd ciągły nadzór nad naszym przedsiębiorstwem przez jednostki państwowe powołane do kontroli warunków sanitarnych, stąd wreszcie nasza troska o to, by takie opakowania były produkowane w specjalnie wydzielonych ciągach technologicznych. Tak przygotowane standardy gwarantują naszym klientom opakowania zgodne z najbardziej surowymi normami jakościowymi i sanitarnymi.

Drugą zasadniczą grupę wyrobów oferowanych przez nasze przedsiębiorstwo stanowią opakowania wykorzystywane w każdym gospodarstwie domowym. Należą do nich: worki na śmieci, woreczki do żywności, woreczki na mrożonki oraz woreczki do kostek lodu.  Woreczki oferujemy w kilku liniach asortymentowych, z których każda charakteryzuje się indywidualnymi cechami jakościowymi, wyróżniającymi ją spośród oferty dostępnej na rynku.

Ważne miejsce w procesie rozwoju naszego przedsiębiorstwa zajmuje poszukiwanie nowych rozwiązań, przyjaznych środowisku naturalnemu.

Będziemy zobowiązani, jeśli zechcecie się Państwo zapoznać z naszą ofertą.