Polipak

Kim Jesteśmy?

Jesteśmy producentem opakowań z folii polietylenowej. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, wykwalifikowaną kadrę pracowników oraz nowoczesny park maszynowy.

więcej

Oksy-biodegradowalne opakowania foliowe z d2w®

W ofercie firmy Polipak znajdują się oksy-biodegradowalne tworzywa sztuczne, które zawierają specjalny dodatek o nazwie d2w® powodujący ich przyspieszony rozkład.

Opakowania z d2w®:

  • Funkcjonalne opakowania w pełni przyjazne dla środowiska
  • Certyfikat bezpieczeństwa w kontakcie z żywnością
  • Powszechnie stosowane na całym świecie
  • Odpowiedź na rosnącą świadomość ekologiczną konsumentów

Opakowania foliowe oznaczone symbolem d2w® ulegają przyspieszonej degradacji w czasie znacznie krótszym niż tradycyjne tworzywa sztuczne. Dzięki technologii oksy-biodegradacji opakowania foliowe mogą rozłożyć się samoczynnie pod wpływem działania czynników fizycznych, np. promieniowania słonecznego czy ciepła i to niezależnie od tego czy znajdują się głęboko na wysypisku, pod wodą czy na otwartym powietrzu. Technologia oksy-biodegradacji stosowana jest obecnie w około 120 krajach na świecie.

Opakowania z d2w® zachowują wszystkie cenne właściwości tworzywa sztucznego, z którego są wykonane, takie jak: elastyczność, wytrzymałość, trwałość, możliwość zgrzewania, nadruku oraz prędkość i temperaturę przetwarzania.

Dodatek d2w® znajduje zastosowanie w szerokiej gamie opakowań z tworzyw sztucznych. Przykładami są opakowania spożywcze, opakowania kosmetyczne, opakowania produktów chemii gospodarczej, artykuły higieniczne oraz różnego typu folie.

Kupując produkty w opakowaniach oksy-biodegradowalnych konsumenci przyczyniają się do zmniejszenia szkodliwości tworzyw sztucznych dla środowiska

Produkty z d2w® w ofercie Polipak:

  • Worki na śmieci
  • Woreczki do żywności
  • Woreczki na mrożonki
  • Innego rodzaju opakowania z PE

Firma Polipak jest certyfikowanym producentem opakowań z dodatkiem d2w®.


 


Schemat rozkładu opakowań z d2w®

Etap 1.

Podczas produkcji opakowań do polimeru dodawana jest niewielka ilość dodatku d2w®
 
Etap 2.

d2w® automatycznie rozbija molekularne struktury polimeru na półprodukty biodegradowalne
 

Etap 3.


Mikroorganizmy znajdujące się w środowisku przyswajają fragmenty tworzywa sztucznego
 

 


Wyłącznym dystrybutorem dodatku d2w® na terenie Polski jest firma Ecoplastic Technologies. Więcej informacji na temat technologii d2w® oraz opakowań i produktów oksy-biodegradowalnych znajdą Państwo na stronie www.d2w.net.pl